Siteyi daha iyi kullanabilmeniz için çerez ve kişisel verilerinizi işliyoruz. Kişisel Veri Politikamız
Kabul Ediyorum
Girişim Fabrikası
E-spor alanında faaliyet gösteren Flank Esports, FUT Ventures tarafından satın alındı

Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı ile TÜBİTAK 1512 BİGG desteğine hak kazanan Flank Esports, FUT Ventures tarafından satın alındı

Özyeğin Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Lisans ve Girişimcilik Bölümü’nde Yüksek Lisans derecelerine sahip olan mezunumuz Efe Kethüda’nın 2017 yılında kurduğu Türkiye'nin ilk Espor Platformu Flank Esports, FUT Ventures tarafından satın alındı!
Türkiye’de girişimcilik alanında bir başarı hikayesi yazan Flank, 2018 yılında ACT Ventures, Sina Afra, Fethi Kamışlı ve Hakan Sabancı'dan yatırım aldı ve aynı zamanda TÜBİTAK'tan Ar-Ge desteği alan ilk espor projesi oldu.

Girişim, uluslararası arenadaki başarısını ise kurulduğu yıl Cannes Lions'a ve DLD Tel-Aviv'e seçilmesi ve Forbes 50 Listesi ile beraber iki sene en başarılı 100 start-up listesinde yer almasıyla kanıtladı. Aynı zamanda 5mid.com'u satın alarak medya ayağını güçlendiren Flank, Türkiye'nin ilk espor medyası oldu
Geliştirdiği Fantezi Espor Oyunu ile Riot Games ile partnerlik yaparak espor ekosisteminin gelişimine ciddi katkılar sağladı.

2022 yılında ise Türkiye'nin en büyük espor grubu FUT tarafından satın alındı ve böylece büyümeye ve gelişmeye devam edecek.


Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programına Başvur
450.000₺ Destek için Hemen Başvur!