Siteyi daha iyi kullanabilmeniz için çerez ve kişisel verilerinizi işliyoruz. Kişisel Veri Politikamız
Kabul Ediyorum
Girişim Fabrikası
Girişim Fabrikası Programı katılmcımız Optiyol, 810 bin dolar yatırım aldı.
Bulut tabanlı yeni nesil rota optimizasyonu çözümü Optiyol 810 bin dolar yatırım aldı. Optiyol, 810 bin dolar yatırım aldı.
Bulut tabanlı yeni nesil rota optimizasyonu çözümü Optiyol, Ford Otosan’ın kurumsal girişim sermaye şirketi Driventure, Fark Holding, Dinçer Lojistik, Coşkunöz Holding ve Arya Kadın Yatırım Platformu’nun katıldığı turda 810 bin dolar yatırım aldı. Yerli girişimin bugüne kadar aldığı yatırım miktarı1.1 milyon dolara ulaştı.
Optiyol Kurucu Ortakları: Ozan Gözbaşı ve Tuba Gözbaşı
2014 yılında Girişim Fabrikası tarafından düzenlenen hızlandırma programına katılan Tuba Gözbaşı ve Ozan Gözbaşı tarafından kurulan Optiyol, hızlı tüketim ürünlerinden perakendeye, e-ticaretten taşımacılığa, lojistik operasyonları yürüten pek çok sektöre eşsiz bir SaaS rotalama çözümü sağlıyor. İşletmelerin tedarik zinciri ihtiyaçlarına yönelik özel tasarlanmış algoritmaları ile müşterileri için hem mikro dağıtım hem de makro dağıtım operasyonlarını dijitalleştiriyor
Optiyol Yatırım Haberi - Girişim Fabrikası
Arya Kadın Yatırım Platformu’nun her ay düzenlediği yatırımcı günlerinde, Yatırım Komitesi’nin karşısına çıkanOptiyol; sektörünün önemli oyuncularından Özer Hıncal, Emin Ataç, Mustafa Dinçer, Utku Aytemur, Umut Kartal, Hakan Çevikoğlu ve Ahu Serter’in yer aldığı Arya yatırımcılarından toplam 460 bin USD yatırım aldı. Optiyol yatırımı Arya Yatırım platformunun son 6 ayda kapattığı 6. Teknoloji yatırımı oldu.

Yerli girişim, daha önce TİKAD, StartersHub ve Seedstars’ın da bulunduğu yatırımcılardan 290 bin dolar yatırım almıştı; böylece aldığı yatırım miktarı 1.1 milyon dolara ulaşmış oldu.
SaaS olarak sunduğu dinamik rota optimizasyonu ile sevkiyatların zamanında ve en az maliyetle taşınmasını sağlayan Optiyol; yakıt maliyetlerinde %15-25, sefer sayılarında %5-10 oranlarında azalma sağlarken, zamanında teslimat oranlarını da %20-30 oranında artırıyor. Mobil sürücü uygulaması ile hem araçların hem de siparişlerin gerçek zamanlı olarak izlenebilmesini; gönderici, taşıyıcı ve alıcıların uçtan uca tüm nakliye süreci hakkında anlık bilgilenmesini sağlıyor.

Türkiye pazarında hakimiyetini artıran Optiyol’un müşterileri arasında kendi dağıtım operasyonunu hayata geçiren Beymen, büyük kargo ve e-ihracat alanında hızla büyüyen Horoz Lojistik, 80’den fazla ülkeye ihracat yapan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, Türkiye’nin lider paketli kuruyemiş markası Tadım, Türkiye’nin en büyük yumuşak şeker üreticisi Kervan Gıda ve lider teknoloji ürünleri dağıtıcısı Arena Bilgisayar bulunuyor.
Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programına Başvur
200.000₺ Destek için Hemen Başvur!